Ücretsiz Destek Hattı

Devletin sunduğu teşviklerden yararlanarak çalışanlarınızı ücretsiz sertifiklandırın.

0216 338 12 12
Bize Ulaşın
 • Meslek Seçimi

  Yapılan işin MYK tarafından yayınlanmış mesleki yeterlilikler (meslekler) içinde hangisi veya hangilerinin kapsamında olduğu belirlenir.
  Meslek Seçimi için Tıklayınız.
   

  Sınav Başvurusu

  BTSO MESYEB sitemizdeki On-line giriş kısmında gerekli form doldurulup çıktısı alınarak imzalanır ve  BTSO MESYEB’ e elden veya kargo ile ulaştırılır. On-line giriş işlemi yapılırken 1 adet kimlik, 1 adet fotoğraf ve 1 adet sınav ücreti banka dekontu taraması yapılır ve yüklenir.
  Sınav Başvurusu için Tıklayınız.
   

  Onaylama

  BTSO MESYEB’ e ulaşan ıslak imzalı başvuru formu ilk kontrol elemanı tarafından kontrol edilir ve imzalanır. Son kontrol için Sınav ve Belgelendirme Yöneticisinin onayından sonra başvuru sahibi aday statüsü kazanır ve bu şekilde toplam 3 sınav hakkı elde etmiş olur. İlk açılacak olan sınava davet edilir.
   

  Sınav

  Adaya bildirilen sınav gün ve saatinde adayın sınav merkezinde hazır olması gerekir. Aksi durumunda sınav hakkını yitirmiş olur. Sınav merkezinde hazır olan aday önce teorik sınava daha sonra da uygulama sınavlarına girer.
   

  Belge

  Sınav süreçlerinde bütün birimlerden başarı sağlayan adaylar belge almaya hak kazanır. Başarı sonuçları MYK sistemine yüklenir. Bu tarihten itibaren aday belgeli kabul edilir. MYK 8-10 gün içinde MYB  Belgesi ve MYB kimlik belgesini BTSO MESYEB’ e gönderir. Aday da MYB belgesini ve MYB kimliğini BTSO MESYEB’ ten belge kullanım sözleşmesi imzası karşılığında bizzat teslim alır.
  Belge Sorgulama için Tıklayınız.

 • Teşviklerden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

  Bizi arayın ücretsiz destek verelim