Ücretsiz Destek Hattı

Devletin sunduğu teşviklerden yararlanarak çalışanlarınızı ücretsiz sertifiklandırın.

0216 338 12 12
Bize Ulaşın
 • Metal Levha İşleme Tezgah İşçisi (Sev.3)

   

  Metal Levha İşleme Tezgah İşçisi Sev.3

  • İş sağlığı ve güvenliği ve çevresel önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde mesleği ile ilgili düzenlemeleri yapan, parçaları istenilen şekil, biçim ve özelliklere getirmek için; presleme, delme, kesme, ebatlama, bükme, eğme, sıvama, silindirde şekil verme v.b. işlemleri punch pres, çeşitli güçlerdeki presler ve kavis verme makinelerinde gerçekleştiren, parçaların kontrol ve sevki ile ilgili işlemleri yapan ve mesleki gelişime ilişkin faaliyetleri yürüten nitelikli kişidir.
  • Sınav İçeriği

  Sınav iş sağlığı ve güvenliği (10 soru),çevre ve kalite yönetimi(10’ar soru) ile seçmeli mesleki bilgi (20’şer soru) uygulama becerisini kapsar.

  • Sınav Şekli

  Sınavda teorik yazılı sınav ve mülakat sınavlarından 100 üzerinden en az 70 puan ile uygulama sınavından en az 60 puan alınmalıdır. Sınavlarda her bir soru için 2 dk. süre verilir. Uygulama sınavında preste yapılan işlemlere esas teşkil eden, punch preste yapılan işlemlere esas teşkil eden bir imalat resmi dikkate alınarak sınavlar gerçek imalat şartlarında yapılır. Adayın kontrol listelerinde belirtilen her bir adımdan başarılı olması gerekir. Kontrol listeleri tüm öğrenme çıktılarını kapsamaktadır.Başarısızlık durumunda 6 ayı geçmemesi kaydıyla daha önce başarılı olunan öğrenme çıktıları değerlendirmede kapsam dışına çıkarılarak, yalnızca başarısız olunan öğrenme çıktıları değerlendirilebilir.

  • Tekrar Sınav Hakkı

  Aday başarısız olduğu birimlerden bir yıl içinde ücretsiz olarak tekrar sınava girebilir. Bir yıl içinde bu hak kullanılmalıdır.

  • Uygulama Sınavı Malzeme Tedariki

  BTSO MESYEB kriterlerine göre uygulama sınavında kullanılacak malzemeler sınava katılacak kişinin firması tarafından karşılanır. Karşılanmadığı takdirde malzeme BTSO MESYEB tarafından karşılanarak bedeli firmaya fatura edilir.

  • Sınav Ücreti

  Sınav Başvurusu için Tıklayınız.Sınav Ücreti: 425 TL’dir.

  • Banka Bilgileri

  Hesap Sahibi             : BTSO MESYEB

  Banka                             :Garanti Bankası Marmara Ticari Şubesi

  Şube Kodu                   : 1605

  Hesap No                      : 62 95 769

  IBAN                                : TR37 0006 2001 6050 0006 2957 69

   

  Hesap Sahibi             : BTSO MESYEB

  Banka                             :Halkbank Bursa Şubesi

  Şube Kodu                   : 278

  Hesap No                      : 102 610 62

  IBAN                                : TR95 0001 2009 2780 0010 2610 62

   

 • Teşviklerden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

  Bizi arayın ücretsiz destek verelim