Ücretsiz Destek Hattı

Devletin sunduğu teşviklerden yararlanarak çalışanlarınızı ücretsiz sertifiklandırın.

0216 338 12 12
Bize Ulaşın
 • Plastik Kaynakçısı 3

   

  Plastik Kaynakçısı Sev.3

  • İş sağlığı ve güvenliği ile çevresel önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde, mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, tesisatın kaynak yöntemini belirleyen, kaynak işlemini ve testlerini yapan ve mesleki gelişim faaliyetlerini yürüten nitelikli kişidir.
  • Sınav İçeriği

  Zorunlu Birimler, İş Sağlığı ve Güvenliği,Çevre Güvenliği ve Kalite Yönetim Sistemleri ile ilgili Genel Mesleki Bilgi birimlerinden oluşmakta olup her birimden 10 soru sorulmaktadır.

  Seçmeli Birimler, PE Malzeme Grubu 3.4 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması,PE Malzeme Grubu 3.5 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması, PE Malzeme Grubu 3.6 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması, PE Malzeme Grubu 3.7 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması, PE Malzeme Grubu 3.8 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması sınavına hazırlık amaçlı teknik ve uygulamalı eğitimin öğrenme çıktılarını kapsar. Sınav için soru başına ortalama 2 dk. süre verilir. Sınav soru bankasından seçilen 10 soruluk test sınavı şeklinde yapılır. Her soru eşit puandadır.

  • Sınav Şekli

  Sınavda her birimde 10 adet sorunun sorulduğu zorunlu birimlerin her birinden 100 puan üzerinden en az 70 puan alınmalıdır.

  Her birimden 10 adet sorunun sorulduğu seçmeli birimlerde her birimden 100 üzerinden en az 80 puan alınmalıdır.

  Uygulama sınavından başarılı olabilmesi için kaynak uygulama esnasındaki performansın yeterli olması ve kaynak numune ve örneğinin gözle inceleme ve muayene sonuçlarının ilgili standartlarda belirtilen kabul kriterlerini sağlaması gerekmektedir. Sınavların herhangi bir bölümünden başarısız olan aday bir yıl içinde başarısız olduğu bölümden yeniden sınava girebilir. Bir yıl içerisinde bu hakkını kullanmadığı takdirde yeniden her iki sınava da girmek zorundadır.

  • Uygulama Sınavı Malzeme Tedariki

  BTSO MESYEB kriterlerine göre uygulama sınavında kullanılacak malzemeler sınava katılacak adayın firması veya adayın kendisi tarafından karşılanır. Karşılanmadığı takdirde malzeme BTSO MESYEB tarafından karşılanarak bedeli fatura edilir.

  • Sınav Ücreti

  Sınav Ücreti: 390 TL’dir.

  • Sınav Başvurusu için Tıklayınız.

  YANDA DOĞAL GAZ POLİETİLEN BORU KAYNAKÇISI İLE İLGİLİ SLİDER GÖRÜLÜR

   

   

   

   

   

   

  • Banka Bilgileri

  Hesap Sahibi             : BTSO MESYEB

  Banka                             : Garanti Bankası Marmara Ticari Şubesi

  Şube Kodu                   : 1605

  Hesap No                      : 62 95 769

  IBAN                                : TR37 0006 2001 6050 0006 2957 69

   

  Hesap Sahibi             : BTSO MESYEB

  Banka                             : Halkbank Bursa Şubesi

  Şube Kodu                   : 278

  Hesap No                      : 102 610 62

  IBAN                                : TR95 0001 2009 2780 0010 2610 62

   

   

 • Teşviklerden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

  Bizi arayın ücretsiz destek verelim