Ücretsiz Destek Hattı

Devletin sunduğu teşviklerden yararlanarak çalışanlarınızı ücretsiz sertifiklandırın.

0216 338 12 12
Bize Ulaşın
 • Doğal Gaz Polietilen Boru Kaynakçısı 3

   

  Doğal Gaz Polietilen Boru Kaynakçısı (Seviye 3)

  • Doğal Gaz Polietilen Boru Kaynakçısı (Seviye 3); iş sağlığı ve güvenliği ile çevresel önlemleri alarak, kalite sistemleri çerçevesinde, mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, tesisatın kaynak yöntemini belirleyen, kaynak işlemini ve testlerini yapan ve mesleki gelişim faaliyetlerini yürüten nitelikli kişidir.
  • Sınav İçeriği

  Zorunlu Birimler, Doğal Gaz Polietilen Kaynak İşlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliği, Çevre Güvenliği Ve Önlemler, Kalite Yönetim Sistemleri, İş Organizasyonu, , Plastik Kaynaklarıyla İlgili Genel Mesleki Bilgi birimlerinden oluşmakta olup her birimden 10 soru sorulmaktadır.

  Seçmeli Birimler, 14 PE Malzeme Grubu 3.4 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması, 15 PE Malzeme Grubu 3.5 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması, 16 PE Malzeme Grubu 3.6 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması, 17 PE Malzeme Grubu 3.7 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması, 18 PE Malzeme Grubu 3.8 Alt grubu çerçevesinde Plastik Kaynak Uygulaması. Seçmeli yeterlilik birimlerinin her birinden teorik yazılı sınavda 5 soru sorulmaktadır.

   

  • Sınav Şekli

  Sınavda her birimde 10’ar sorunun sorulduğu zorunlu birimlerin her birinden 100 puan üzerinden en az 70 puan alınmalıdır. Zorunlu birimlerde sadece Kaynak İşlemine Hazırlama Ve Test İşlemleri biriminden uygulama sınavı yapılmaktadır.

  Her birimden 5 adet sorunun sorulduğu seçmeli birimlerde her birimden 100 üzerinden en az 80 puan alınmalıdır.

  Adayın seçmeli birim uygulama sınavından başarılı olması aşağıdaki iki kritere bağlıdır.

  1.Kaynak uygulama esnasındaki performansın yeterli olması (deney sonlandırmayı gerektirecek bir hata yapılmamış olması),

  2.Kaynak numune ve örneğinin gözle inceleme ve muayene sonuçlarının ilgili standartlarda belirtilen kabul kriterlerini sağlaması gerekir.

  Adayın başarılı olması zorunlu birimlerin tamamından ve en az bir tane olarak seçtiği seçmeli birimden başarılı olması gerekir.

  • Uygulama Sınavı Malzeme Tedariki

  BTSO MESYEB kriterlerine göre uygulama sınavında kullanılacak malzemeler sınava katılacak adayın firması veya adayın kendisi tarafından karşılanır. Karşılanmadığı takdirde malzeme BTSO MESYEB tarafından karşılanarak bedeli fatura edilir.

  • Sınav Ücreti

  Sınav Ücreti: 700 TL’dir. Bu ücret iki seçmeli birim için geçerlidir. İlave her bir seçmeli birim ayrıca 200 TL ücretlendirilir.

  • Sınav Başvurusu için Tıklayınız.
  • Hesap Sahibi             : BTSO MESYEBBanka Bilgileri

  Banka                             : Garanti Bankası Marmara Ticari Şubesi

  Şube Kodu                   : 1605

  Hesap No                      : 62 95 769

  IBAN                                : TR37 0006 2001 6050 0006 2957 69

   

  Hesap Sahibi             : BTSO MESYEB

  Banka                             : Halkbank Bursa Şubesi

  Şube Kodu                   : 278

  Hesap No                      : 102 610 62

  IBAN                                : TR95 0001 2009 2780 0010 2610 62

   

 • Teşviklerden Nasıl Yararlanabilirsiniz?

  Bizi arayın ücretsiz destek verelim